Nov gostujoči dres Manchester Cityja v mornarsko modri in neon rumeni barvi

Nogometni klub Manchester City je nedavno uradno izdal svoj gostujoči dres za novo sezono. nogometni dresi kompleti je navdihnilo finale angleške lige One iz leta 1999. Oblikovalec je združil zgodovino in moderno estetiko, da bi ustvaril nov dres, ki združuje mornarsko modro in neonsko rumeno.

Glavna barva dresa je mornarsko modra, ki je stabilna in odločna, tako kot je ekipa mirna in umirjena pri igri na igrišču. Pika na i so bleščeče neonsko rumene črte, ki kot nenaden svetlobni žarek prikličejo šokanten preobrat v letu 1999.

V finalu končnice za napredovanje v ligi Two 1999 se je Manchester City pomeril z Gillinghamom. V 87. minuti tekme je dres Manchester City še vedno zaostajal z 0:2, brez upanja na napredovanje. Vseeno je v 90. minuti Horlock dosegel gol za Manchester City in lovil izid na 1:2. V zadnji minuti sodniškega dodatka je Dickov v kazenskem prostoru zadel za izenačenje in tekma se je prevesila v podaljšek. Na koncu je Manchester City v streljanju enajstmetrovk premagal nasprotnika in se uspešno vrnil v angleško ligo One.

S tem barvnim kontrastom je oblikovalec uspešno integriral pojma "upanje" in "vitalnost" v dres, s čimer se je poklonil šoku in navdihu, ki ju je tistega leta prinesel zmagoviti gol Dickova.

Gledano v detajle je tudi dizajn ovratnika in manšet dresa precej premišljen. Klasičen slog je združen z neonsko rumenimi in modrimi okraski, ki ne le ohranjajo bistvo tradicionalnega dresa, ampak ohranjajo tudi modni pridih. Tovrstna oblikovalska tehnika lahko zagotovo postane najbolj priljubljen modni kos tega poletja.

Zasnova celotnega dresa ni le preprosta retro reprodukcija, temveč tudi dediščina in sublimacija duha Manchester Cityja. Svetu prikazuje neuklonljivi borbeni duh in moč preporoda Manchester Cityja ter hkrati vliva močno samozavest in borbeni duh na poti ekipe v novo sezono. Nobenega dvoma ni, da bo ta dres postal novi ljubljenec navijačev in bo postal še ena klasika v nogometni zgodovini Manchester Cityja.