Fernandes dvakrat zadel, Portugalska na prijateljski tekmi s 4:2 premagala Finsko

Portugalska je v Lizboni s 4:2 premagala Finsko in tako začela svojo pot na Evropskem prvenstvu 2024 z zmago. Kapetan Manchester Uniteda Bruno Fernandes je vstopil s klopi in dosegel dva sijajna zadetka, kar je pomagalo Portugalski zapečatiti zmago.

Ekipa trenerja Fernanda Santosa bo v Lizboni nadaljevala s pripravljalnimi tekmami proti Hrvaški in Irski, da se bo pripravila na prvo tekmo skupinskega dela skupine F proti Češki republiki, ki bo 18. junija v Leipzigu.

Kljub nekaj popuščanju v zadnjih fazah tekme, ki je omogočilo Finski, da je dosegla dva zadetka, Portugalska, branilka naslova, nikoli ni dovolila, da bi zmaga ušla iz rok. Napadalec Liverpoola Diogo Jota je tik pred polčasom zadel z bele točke in povečal prednost Portugalske. Pred tem je Ruben Dias v 17. minuti zadel z glavo po kotu in popeljal Portugalsko v vodstvo.

V drugem polčasu je rezervist Fernandes v 55. minuti z močnim strelom od daleč premagal finskega vratarja Lukasa Hradeckega. Vendar pa je finski veteran Teemu Pukki, ki je prav tako vstopil s klopi, v 72. in 77. minuti izkoristil edini dve priložnosti svoje ekipe in dosegel dva zadetka, s čimer je Finska nekoliko popravila vtis.

Na srečo je v ključnem trenutku znova stopil v ospredje Fernandes. V 84. minuti je po podaji Francisca Conceicaa enostavno zadel in povečal prednost Portugalske na dva zadetka ter s tem pomagal Portugalski do zmage s 4:2 proti Finski.

Omeniti velja, da je Cristiano Ronaldo izpustil to tekmo zaradi nedavnih obveznosti v savdskem klubu Al Nassr, vendar se bo vrnil v reprezentanco za naslednjo tekmo proti Irski.